Látkové pleny: Ekologická varianta pro miminka, která přináší skvělý komfort

Už během těhotenství mnoho maminek přemýšlím nad tím, do jakých plenek své miminko zabalí. Hledáte ekologičtější možnost, která nezatíží životní prostředí natolik, přesto přinese miminku pohodlí? Skvělou možností jsou moderní látkové pleny, tzv. látkovky.

Jednorázové pleny

Většina maminek používá pleny jednorázové, které jsou však obrovskou zátěží pro životní prostředí. Týká se to nejen odpadu, který při jejich používání vzniká, ale i spotřebovaných surovin při jejich výrobě. Jednorázové plenky jsou celkově šetrnější, navíc se prvotní investice do jejich pořízení opravdu vyplatí, zvláště plánujete-li více dětí.

Komfort a zdraví

Bát se nemusíte ani o komfort vašeho miminka. Látkové plenky nabízí dostatečné pohodlí, navíc moderní plenkové kalhoty dobře těsní a oblečení tak zůstává suché a čisté. Látkové plenky jsou dobrou volbou i po zdravotní stránce. Dětská pokožka je totiž ve styku pouze s přírodními materiály. Rizikový je u jednorázových plen především absorpční gel, který často obsahuje chemické látky. Jednorázové pleny bývají také neprodyšné a z důvodu vlhkého a teplého prostředí mohou zvyšovat riziko podráždění pokožky.

Moderní zpracování

Hovoří-li se dnes o látkových plenkách, nepředstavujte si naprostou klasiku, tedy čtvercové bavlněné pleny. Dnešní látkové pleny jsou moderně zpracovány a jsou řešeny různým způsobem, aby se jednalo o co nejkvalitnější produkt. Zvolit můžete například plenky, které se skládají ze svrchních kalhotek a vkládacích plen, plenek, které jsou jaksi dva v jednom, zvolit systém plen na patentky apod. Při výběru máte také možnost pořídit plenky jednovelikostní, novorozenecké, vícevrstvé apod.

Nerozhoduje jen design

To, zda si zvolíte plenky jednorázové či látkové není jen o designu, ale také o komfortu, zdraví, spolehlivosti, finanční otázce a ekologické stránce přebalování. Látkové pleny v tomto ohledu splňují všechny kritéria na jedničku.