Jak bude vypadat budoucnost vytápění?

V minulosti lidé topili jen s pomocí ohně. Zapálili oheň v krbu a následně bylo v místnostech teplo. Bylo by nemyslitelné všude takto topit v současné době. Nyní existuje mnoho způsobů vytápění, neznamená to ovšem, že by všechny možnosti byly ideální. Mnoho lidí jde zejména za úsporou a také je zajímá, aby pro ně bylo topení co nejméně namáhavé a také co nejméně škodlivé. Jak bude vypadat topení v budoucnosti?

Budoucnost v podobě infračerveného záření

Infračervené záření je tím nejpřirozenějším zdrojem tepla. Cítíte ho, když jste na sluníčku nebo když jste třeba u ohně. Věděli jste, že 50% slunečního záření tvoří právě infračervené záření? Na rozdíl od UV záření je zcela bezpečné. Proč jde o budoucnost vytápění? Protože infrazářiče mají vše, co konvekčním způsobům vytápění chybí. Neohřívají vzduch, jako běžná topení, ale naopak ohřívají všechny předměty a stěny v místnosti. Výsledkem je, že teplo sálá ze všech stran. To se vám u konvekčního vytápění nestane, u něho se víří prach a teplo se drží zejména u stropu, zatímco u podlahy je chladněji. Toto teplo také velmi snadno vyvětráte.

S infrazářiči nemusíte topit tolik, je to tím, že je s nimi pocitová teplota o 2-3°C vyšší než u běžného vytápění. Není divu, že se používá na vesmírných stanicích a ve velkých lodích. Oceníte zajisté i podobu těchto zářičů. Zapomeňte na běžné elektroobchody. Pokud chcete ty nejlepší produkty, které jsou účinné, zaměřte se na infračervené topné panely rakouské výroby Heat4All. Jsou nejlepší zejména tím, že mají nejvyšší účinnost, která je 99,9%. Místnost je s nimi velmi rychle vytopená a ohromí vás jejich podoba. Nevypadají jako radiátor nebo ústřední topení, ale mají podobu moderních obrazů. Jen si představte, že si vyberete stylový obraz, který bude vytápět celou místnost. Populární volbou, zejména do kanceláří, jsou infrazářiče v podobě stropního osvětlení. V koupelně jsou zase žádoucí panely v podobě zrcadla, které topí. Objevte všechny vaše možnosti na Elimstore.eu.