Fotopast jako dokonalý dárek

Nevíte ještě, jakým vhodným vánočním dárkem byste mohli někoho potěšit, pořiďte mu fotopast. Zvláště pro majitele domu, pozemku nebo rekreační chaty či chalupy to bude vítaný dárek. Především pro svůj praktický účel, neboť fotopast slouží jedinečným způsobem k ochraně majetku.

Tento požadavek je hlavním rozlišujícím znakem fotopastí, neboť na trhu jsou dvě varianty. První jsou fotopasti určené pro myslivce, konkrétně ke sledování pohybu zvěře.

Tyto fotopasti vydávají při spuštění slabý záblesk a cvaknutí, které však zvěř nevyplaší. Naopak případného zloděje by zcela jistě upoznilo i sebemírnější cvaknutí či záblesk. Proto je pro účely ochrany majetku nutné zvolit speciální fotopasti, které jsou absolutně bezhlučné a nevydají při spuštění ani žádný přísvit.

Tipy na vánoční dárek

Jednou z nejprodávanější fotopastí je fotopast Acorn 5210 MC. Její parametry splňují veškeré požadavky, které musí mít přístroj chránící váš majetek před zloději. V první řadě má zcela neviditelný přísvit, takže zloděj nemá šanci zjistit, že byl vyfotografován. Velký vestavěný displej s českým menu zaručuje pohodlnou obsluhu. K ještě většímu komfortu slouží GSM modul, který lze k této fotopasti dokoupit. Ten slouží k přenesení pořízených snímků na vaši e-mailovou adresu nebo do vašeho mobilního telefonu. Můžete tak mít okamžitou informaci, že na váš pozemek někdo vnikl a bez zbytečného prodlení kontaktovat policii nebo hlídací agenturu.

Při zakoupení této fotopasti obdržíte zdarma sd kartu, kovový box, baterii a dopravu budete mít zdarma. Celkem tak ušetříte 1.200 Kč.

Novou řadu představují fotopasti Acorn 5310 MC, které mají zesílené noční snímání, pro lidské oko však neviditelné. Rovněž tento typ lze rozšířit o GSM modul. Fotky pořízené za úplné tmy jsou kvalitní a mohou tak sloužit jako důkazní materiál při vyšetřování zloděje.

Fotopasti Acorn 5310 GM a Acorn 6310 MG mají modul GSM již integrovaný, takže jej nemusíte dodatečně dokupovat.