Co na sebe v parném létě?

Prim letos hrají letní halenky a topy
Prim letos hrají letní halenky a topy

Rozhodně si nevystačíte jen s několika tílky a tričky s krátkým rukávem – i ty jsou sice nedílnou součástí letní garderóby, ale nehodí se ke všem příležitostem. V následujících řádcích vám prozradíme, co zvolit pro parné léto pro běžné nošení i speciální okamžiky.

S halenkou, topem nebo tunikou nemůžete šlápnout vedle

Prim letos hrají letní halenky a topy. Alespoň pár kousků by nemělo chybět ani ve vašem šatníku, a to hned z několika důvodů. Současné trendy velí jednoduchosti, eleganci a pohodlí, což tyto svršky do puntíku splňují. K mání je nepřeberné množství modelů pro každodenní nošení i zvláštní příležitosti. Stačí si vybrat takové, které vám padnou jako ulité – zakryjí vaše „nedostatky“ a podtrhnou přednosti.

Halenka je doslova univerzální a na své si přijde každá žena. Do práce jsou jako stvořené decentní modely, na párty a akce zase halenky s větším výstřihem a výraznějšími prvky. Během tropických dnů oceníte krátký rukáv. Halenky lze bez obav zkombinovat se šortkami, kratší i delší sukní nebo kalhotami.

Správnou volbou jsou i topy a tuniky, které jsou jako stvořené pro nošení s módními leginami. Samozřejmě si je můžete bez výčitek svědomí vzít i ke kalhotám a kraťasům. A opět dostanete na výběr z plejády modelů určených pro specifické situace – s topem či tunikou zazáříte na večírku, párty, diskotéce i na plese.

Tip: Nechcete-li čekat na výprodeje v kamenných obchodech, poohlédněte se po letním oblečení na internetu. Za zmínku stojí například stylové halenky a topy na Glam.cz.

Nepodceňujte materiál

Chcete-li opravdu zazářit, budete muset pečlivě zvážit výběr barev. Roli samozřejmě hraje také materiál, neboť ani sebelepší střih nezachrání mizerný pocit z nevhodně zvolené látky. Ta výrazně ovlivňuje celkový vzhled oblečení i to, jak se pohybujeme a chováme.

V posledních letech lze v textilním průmyslu vypozorovat prolínání moderních technologií a tradičních řemeslných technik. V praxi jde o to, že klasické materiály stále nabízí specifické vlastnosti, ale jsou lepší i v jiných ohledech.

Barevné trendy pro léto 2015

Co se týče barev a vzorů, léto 2015 je hravé a nabité pozitivní energií. Jak jinak charakterizovat kanárkově žluté odstíny, které směle konkurují jinak populární bílé? Žlutá symbolizuje sluneční energii a přitáhne na vás pohledy kolemjdoucích. Chybu neuděláte ani v případě některých geometrických tvarů. Letos „frčí“ kostky a ginghamy, především pak v pastelových barvách.

Na závěr jsme si nechali doporučení. Ať už preferujete halenky, topy nebo tuniky, nenechte módními trendy pohltit na úkor svého osobního vkusu. Váš šatník by měl obsahovat kousky, ve kterých se cítíte sebevědomě, byť nepodléhají názorům odborné veřejnosti.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/d%C3%ADvky-vesel%C3%AD-l%C3%A9to-%C3%BAsm%C4%9Bv-kr%C3%A1sa-816763/