Čištění pleti micelární vodou není jen o rychlosti. Jaké jsou další výhody „micelárky“?

Zatímco některé ženy si pečlivě hlídají, jestli jsou jí dostatečně zásobené, jiné se o jejích „zázračných“ vlastnostech ještě nepřesvědčily, protože se dočetly, že se hodí spíše jako alternativa ke klasickému odličování – třeba na služební cestu nebo dovolenou, když není času nazbyt.

Ve skutečnosti však nejde o žádnou alternativu, jako spíše o plnohodnotné řešení. Stačí si jen vybrat tu správnou a můžete ji bez obav používat každý den. A o čem, že je vlastně řeč? No přece o micelární vodě – fenoménu, který se do dějin odličovací kosmetiky zapsal zlatým písmem. Pokud jste ještě neměla tu čest, máte nejvyšší čas se seznámit!

Přestaňte se děsit odličování

Pro ženu, která před zrcadlem nerada tráví čas, je micelární voda pomyslným záchranným lanem. Je mnohem efektivnější než běžná čisticí mléka a další dvoufázové odličovače a není divu, že v době uvedení na trh způsobila pozdvižení. Tedy minimálně v řadách Francouzek, které ji okamžitě přijaly jako nedílnou součást péče o pleť. Průkopníkem se stal známý výrobce špičkové kosmetiky – firma BIODERMA. Micelární vody údajně vznikla jako odpověď na nechvalně proslulou tvrdou vodu v pařížských kohoutcích.

Princip je geniální, leč prostý

Jak je možné, že je čištění pleti micelární vodou tak snadné a přitom důkladné? Hlavní roli hrají micely – aktivní látky s lipofilním a hydrofilním pólem. Fungují jako magnet a přitahují k sobě nečistoty – ty ve vodě rozpustné okamžitě likvidují a ostatní setřete bavlněným vatovým tamponem.

Micely zanechávají pleť perfektně čistou, a to bez ohledu na druh nečistot. Poradí si s kožním mazem, potem, líčidly, nečistotami ze vzduchu, a dokonce i voděodolným make-upem. Aplikace se nemusí být ani osoby s citlivou či velmi suchou pletí – stačí zvolit kvalitní micelární vodu s odpovídajícím složením.

Pravidelné čištění vaší pleti jedině prospěje

Není nic horšího než usínat neodlíčená. Než ulehnete do postele, udělejte si chvilku pro sebe a věnujte své pokožce příkladnou péči. Snažte se na čištění pleti pohlížet jinak než jako na nutnost a vezměte si na pomoc micelární vodu, která vám ušetří čas.

Jakou micelární vodu zvolit? Vyžadujte nejlepší péči

Micelárních vod je na trhu habaděj, ale ne všechny jsou skutečně účinné. Někteří výrobci se neostýchají přidávat ingredience, které naopak pokožce při dlouhodobé aplikaci škodí. Proto vybírejte opatrně a zaměřte se na segment prověřených micelárek od top výrobců.

Zřejmě vás nepřekvapí, že k tomu nejlepšímu patří micelární vody značky BIODERMA. Sensibio H2O neobsahuje alkohol, parfémy ani parabeny, je hypoalergenní a nenarušuje přirozený ochranný film pokožky.